Ticari / Endüstriyel Sistemler ve Servisi

   
 
 

Ana Sayfa

 


Periyodik Bakımın Avantajları

"Planlı bakım hastalığı iyileştirmekten daha değerli ve akılcıdır!". Bu söz özellikle iklimlendirme sistemleri için çok doğrudur. Akademi Klima Servisi'nin sağlayacağı planlı koruyucu bakım hizmetleri iklimlendirme sistemlerinizde:

$$ enerji giderlerinizi düşürecektir;
$$ tamir faturalarınız azalacaktır.
beklenmeyen durmaları ve arızaları önleyecektir;
güvenli bir çalışma sağlayacaktır
cihaz ömrünü uzatarak parça değiştirme maliyetlerini azaltacaktır.

Cihazım Çalışırken Neden Bakıma İhtiyaç Hissedeyim?

Birçok problem ve arıza planlı bakımlar esnasında belirlenir ve bunların bunların iyileştirilmesi çabuk ve maliyeti düşüktür.Böylece işletme ve tamir giderleriniz oldukça azalır.Örneğin, arızalı bir kompresör kapasitörü (kondansatör) cihazın %30 daha fazla elektrik sarf etmesine ve kompresörün aşırı ısınmasına sebep olur. Eğer farkına varılmamış ise, yüksek elektrik faturaları ve muhtemelen arızalı bir kompresör ile karşılaşacaksınız. Bu durumdaki cihazınızın iki aylık işletme maliyeti, tamir masraflarınızın oldukça üzerinde olacaktır!

Cihazımı Her Yıl Kontrol Ettirmem Gerekiyor mu?

İstanbul'daki klima sistemleri evlerimizi soğutmak için yaklaşık olarak yılda 1800 saat çalışırlar. Eğer otomobilinizi hız limitleri dahilinde yılda 1800 saat kullanmış olsaydınız,  yaklaşık 200000 km yapmış olurdunuz. Sanırız böyle bir yolculuğa aracınızı periyodik uzun yol bakımına sokmadan çıkmayı düşünmezdiniz! Klima cihazlarımız, uygun bakım uygulandığı taktirde  bu koşullar altında 20 yıla kadar hizmet edebiliyorlar.

Bakım Anlaşmaları

Bakım Anlaşmaları, iklimlendirme cihazlarının hizmet süresini uzatmak ve onları güvenli/verimli bir şekilde kullanmamızı sağlamak amacıyla düzenlenmişlerdir. Klasik bir servis anlaşması, sezon açılış ve kapanışlarında en az iki ziyareti öngörür. Kalifiye servis teknisyeni kontrol listesini kullanarak sisteminizin performansını izler ve kaydeder. Bakım anlaşmalı müşteriler için arıza giderme ve acil servislerde indirimler uygulanır/öncelikler tanınır.

Akademi Klima Servisi, Sahrayıcedid Mümindere Cad. Cami Sok. Özdemir Apt.10/3
Kadıköy 34734 İstanbul

Tel:  0216 - 478 5334     Fax: 0216 - 478 5335

servis@akademiklima.com

Sayfalar en iyi 800x600 pixel 24 bit renk çözünürlüğünde,  IE 5.0  ve üstü tarayıcılarla izlenebilmektedir.  
Son olarak 26 Kasım 2006 tarihinde güncellenmiştir.

© 1998-2006 Akademi Klima™.